Кава як напій містить багато антиоксидантів і в розумних дозах корисний. Але, на жаль, приймаючи каву всередину, шкіра не може відчути всю оздоровчу силу цього напою, тому ми пропонуємо кілька рецептів домашніх масок і скрабів на основі кавової гущі.
Для косметичних процедур вам знадобиться кава середнього та дрібного помелу, без ароматизаторів та добавок. Можна використовувати кавову гущу, яка залишилася після приготування кави, але вона має бути свіжою і без цукру.
Кавова маска для обличчя
Зменшує набряклість, тонізує та підтягує шкіру, перешкоджає фотостарінню та діє як легкий бронзат.
Заваріть каву так, щоб вийшла кашка. Змішайте отриману кашку із 2 ч. л. борошна з ядер волоських горіхів. Нанесіть маску на обличчя легкими рухами, що поплескують. Час дії — 10-15 хвилин. Після цього промийте обличчя спочатку теплою водою, потім холодною. Дайте шкірі висохнути самостійно.
Кавовий скраб для обличчя та тіла
Густу кашку змішати з йогуртом у пропорції (2:1), якщо у вас нормальна або жирна шкіра; у тих самих пропорціях з жирним сиром, якщо у вас чутлива чи суха шкіра. Нанесіть на обличчя або тіло, масажуйте кілька хвилин м’якими круговими рухами, доки не відчуєте тепло. Врахуйте, шкіра повинна трохи почервоніти! Після масажу промийте теплою водою.
Кавовий лосьйон для обличчя
Заваріть неміцну каву без цукру, процідіть. Протріть обличчя та шию отриманої рідиною, через пару хвилин промокніть серветкою. При щоденному застосуванні лосьйону шкіра набуває кольору морської засмаги.
Відновлювальна кавова маска для темного волосся
Допомагає відновити блиск та еластичність волосся, тонує та зміцнює. 1 ч. л. меленої кави заваріть 1 ст. л. окропу. Дайте настоятися 5 хвилин і додайте 2 ст. л. коньяку (рома або бренді), 2 яєчні жовтки і 0,5 ч. л. касторової або оливкової олії. Збийте суміш у однорідну масу і нанесіть на вологе волосся. Час дії — 10 хвилин, після чого промийте волосся шампунем і промийте прохолодною водою.
Антицелюлітна маска
Ця маска за рахунок кофеїну, що входить до неї, покращить кровообіг у шкірі, прискорить «спалювання» жирових клітин, зменшить набряклість і допоможе боротися з целюлітом. Каву великого помелу заваріть невеликою кількістю води, щоб вийшла густа кашка. Отриману гущу в теплому вигляді нанесіть на проблемні зони і активно масажуйте доти, доки шкіра не почервоніє. Коли шкіра стане червоною та розігріється, замотайте проблемні ділянки на 15-20 хвилин харчовою плівкою. Після цього змийте холодною водою.