Найчастіше в таку ситуацію потрапляють дачники, які купують насіння у неперевірених постачальників або навіть в Інтернеті.
Причин на те існує безліч, однак головне знати, як виправити ситуацію і не повторити помилку в майбутньому.
Чому насіння погано сходить
- Ніхто з порядних виробників не гарантує, що його насіння зійде на 100 %. І в кращому випадку цей показник не перевищує 80 %, причому в ідеальних умовах. Якщо говорити про посадку в ґрунт, то показник падає до 15-25 %. Висновок: купуйте насіння з запасом.
- Насіння могло бути зібране не з тих плодів. Краще брати з найперших і визрілих безпосередньо на кущах.
- Це може бути пов’язано з особливостями культури. Як у випадку з перцем. Тут замочування насіння результату не дає. Виручає тільки прогрівання при температурі +32 градуси Цельсія.
- Насіння могло неправильно зберігатися (в ідеалі це 14-16 градусів Цельсія), а багато дачників тримають запаси просто при кімнатній температурі.
- Щоб не було проблем потрібно замочити підозріле насіння наступним чином: насіння кабачка і кавунів, капусти, редиски і салату вимочують у воді температури 20-25 градусів протягом 12 годин.
Томати, буряк, моркву і петрушку 48 годин, а горох і квасолю в тих же умовах витримують 6 годин. Насіння огірків витримують у воді (+50) 2 години.
Для замочування насіння поміщають в марлевий мішок, кладуть в посудину з водою, але так, щоб вона лише трохи вкривала насіння.
Стимулятори
Хороше насіння сходить і без нього, але все, що зберігалося більше 4 років без стимуляторів краще не висаджувати.
Найпоширеніший народний стимулятор — сік алое.