Не з’являються сходи після посіву насіння: чому так відбувається та як змусити його прорости

Найчастіше в таку ситуацію потрапляють дачники, які купують насіння у неперевірених постачальників або навіть в Інтернеті.

Причин на те існує безліч, однак головне знати, як виправити ситуацію і не повторити помилку в майбутньому.

Чому насіння погано сходить

  1. Ніхто з порядних виробників не гарантує, що його насіння зійде на 100 %. І в кращому випадку цей показник не перевищує 80 %, причому в ідеальних умовах. Якщо говорити про посадку в ґрунт, то показник падає до 15-25 %. Висновок: купуйте насіння з запасом.
  2. Насіння могло бути зібране не з тих плодів. Краще брати з найперших і визрілих безпосередньо на кущах.
  3. Це може бути пов’язано з особливостями культури. Як у випадку з перцем. Тут замочування насіння результату не дає. Виручає тільки прогрівання при температурі +32 градуси Цельсія.
  4. Насіння могло неправильно зберігатися (в ідеалі це 14-16 градусів Цельсія), а багато дачників тримають запаси просто при кімнатній температурі.
  5. Щоб не було проблем потрібно замочити підозріле насіння наступним чином: насіння кабачка і кавунів, капусти, редиски і салату вимочують у воді температури 20-25 градусів протягом 12 годин.

Томати, буряк, моркву і петрушку 48 годин, а горох і квасолю в тих же умовах витримують 6 годин. Насіння огірків витримують у воді (+50) 2 години.

Для замочування насіння поміщають в марлевий мішок, кладуть в посудину з водою, але так, щоб вона лише трохи вкривала насіння.

Стимулятори

Хороше насіння сходить і без нього, але все, що зберігалося більше 4 років без стимуляторів краще не висаджувати.

Найпоширеніший народний стимулятор — сік алое.

 273 total views,  1 views today

Яна Король

Добавить комментарий

Next Post

Домашняя паста для чистки, которой пользовались наши бабушки

Ср Фев 22 , 2023
Чистящие средства, продаваемые в хозяйственных магазинах, с каждым годом становятся все дороже и дороже, а результат от их использования оставляет желать лучшего. К сожалению, некоторые из нас перестали использовать натуральные копеечные средства, которые готовили еще при наших бабушках и прабабушках, а зря. Ведь приготовив чистящую массу всего из двух ингредиентов, […]