Вчені з’ясували, чим корисний холод до тремтіння

Холод до тремтіння покращує обмін речовин у людей з ожирінням. Про це йдеться в публікації вчених з Маастрихтського університету, що в Нідерландах. Їх робота була представлена на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення діабету в Стокгольмі.

Дослідники вирішили провести експеримент з 11 чоловіками і чотирма жінками. Останні були в постменопаузі. Цих людей протягом десяти днів піддавали впливу холоду. Всі вони були з надмірною вагою або ожирінням. Випробовувані тремтіли від холоду протягом однієї години на добу.

В ході дослідження з’ясувалося, що такий стан призводив одночасно як до зменшення середньої концентрації глюкози в плазмі натщесерце, так і збільшення чутливості до неї. Вчені також помітили, що обсяги тригліцеридів і вільних жирних кислот в плазмі натщесерце зменшилися на 32% і 11%. Крім того, знизилася частота серцевих скорочень.

Раніше дослідникам було відомо, що коли людині холодно, то рівень глюкози в крові знижується швидше. Причому була впевненість, що це відбувається за рахунок бурого жиру, який виробляє тепло. Однак у людей у віці і тих, хто страждає від діабету, його активність менша. Вчені стверджують, що процес зафіксованих змін в майбутньому дозволить створити план лікування при ожирінні і цукровому діабеті другого типу.

Loading

Яна Король

Добавить комментарий

Next Post

Легкий способ заточки ножа с помощью предмета на каждой кухне.

Вт Сен 27 , 2022
От постоянного механического действия кухонные ножи быстро притупляются. Рассказываем, как наточить нож с помощью предмета на каждой кухне. Итак, наши действия: Берем керамическую чашку или кружку. Мамин фарфор не используем! Она не оценит. Переворачиваем ее и затачиваем нож о нижний край. Этот край отчетливо виден на каждой чашке. Ведем нож […]